ארכיון חודשי: יולי 2013

איקאה לילדים – איך להפיק את המיטב

איקאה היא חנות נפלאה לרכישת ריהוט לחדרי ילדים, אם כי לא בהכרח במקומות הצפויים. נכון, יש לה מחלקת ילדים נחמדה וצבעונית, אבל הפריטים המוצלחים ביותר לחדרי ילדים מסתתרים דווקא במחלקות האחרות של הענקית השוודית. הנה סקירה זריזה של כמה מהם:

BESTA

הבסטה היא סדרת הדגל של איקאה לאחסון מדיה וספרים בסלון. זו סדרה רחבה ביותר, שמגיעה בכפולות של 60 ס"מ, גם ברוחב וגם בגובה. הפרופיל שלה רחב יחסית ומעוגל קלות בקצותיו, מה שמקנה לו מראה איכותי יותר מסדרות אחרות, כמו הבילי או האקספדיט- הכוורת הפופולרית. מעבר לכך, הורים שניסו לאחסן צעצועים בתוך משבצות ה 40*40 של האקספדיט גילו עד מהרה שחצי ממשחקי הקופסה, הספרים והאריזות פשוט לא נכנסים לכוורת המפורסמת. בבסטה, לעומת זאת, החלל כמעט מושלם לאחסון צעצועים.

יחדיה של 120 *120 נותנת נגיש לילדים לאחסון צעצועים.

יחידה של 120*120 נותנת פתרון זמין ונגיש לילדים לאחסון צעצועים. (צילום: אילן נחום)

בזכות הגבהים המשתנים של הבסטה, ניתן לבחור ביחידות הנמוכות ביותר בכדי לאפשר נגישות מקסימלית לילדים. בגן הילדים "המקום שלנו" שרון, הבעלים, ביקשה שכל הצעצועים יאוחסנו באופן שיאפשר לכל ילד לגשת ולקחת, בלי תיווך של הצוות. בתמונה תוכלו לראות ארבע יחידות בסטה נמוכות (גובה 60 ס"מ) ועוד אחת גבוהה – באחרונה מאחסנים דברים שיש לשמור הרחק מידיהם של הילדים.

המשחקים מאחוסנים ביחידות בסטה נמוכות לכל אורך הקיר.

המשחקים מאחוסנים ביחידות בסטה נמוכות לכל אורך הקיר. (צילום: מיכל פשטן)

גם ארונית המגירות, המוכרת מכל גן, הוחלפה ביחידת בסטה. שרון רצתה שכל ילד יוכל לטייל עם הקופסה האישית שלו – לקחת אותה לפינה הרכה ולהתכרבל עם המוצץ או הדובי שלו, להביא לאבא את אוסף הציורים ועוד. שוב, הבסטה נותנת מענה מצוין.

על קופסה מופיע שם הילד, ובתוכה פריטים אישים ואהובים - מוצץ, צעצוע, עלה שנאסף או הפתעה.

על כל קופסה מופיע שם הילד, ובתוכה פריטים אישים ואהובים – מוצץ, צעצוע, עלה שנאסף או הפתעה.  פתרון נפלא של סדרת  הבסטה (צילום: מיכל פשטן)

ועוד פריט נפלא מסדרת הבסטה – כוננית הטלוויזיה. רוחב 120, גובה 38 – המידות המושלמות כדי להפוך לספסל ישיבה!

הזמנתי מאיש מקצוע (במקרה זה, אסף אילן מסוּף דיזיין) מזרון מרופד על  פי מידה, בצירוף כריות מפנקות – והנה פינת ישיבה מקורית, בעלות מינמלית.

עשויה שתי יחידות של כוננית הטלוויזיה מסדרת בסטה. השטיח, אגב, הוא של פיצקדולים.

עשויה שתי יחידות של כוננית הטלוויזיה מסדרת בסטה. השטיח, אגב, הוא של פיצקדולים. (צילום: מיכל פשטן)

LIATORP

סדרת ליאטורפ משתייכת למראה הכפרי – רומנטי, והיא מהסדרות היוקרתיות יותר של איקאה. הגימור הוא צבע בתנור, הפרטים הקטנים – הבסיס, הדלתות, הכותרת העליונה – מאוד מוקפדים. היא יכולה לשמש ארון בגדים נפלא לחדרי ילדים.

אה, כן, שכחתי. היא נמכרת כספריה.

אנחנו מורגלים לחפש ארונות בעומק 55- 60 ס"מ. המידה הזאת, היא מידת עומק שנובעת מהגודל שנדרש כדי לתלות חולצת גבר על קולב. בגדי ילדים הם, באופן מפתיע, קטנים בהרבה.  ארון בעומק 34 ס"מ הוא די והותר כדי לקפל בגדים בתוכו. כמה סלסלות נאות מספיקות לגרבים ותחתונים. הנה הליאטורפ בחדרו של הבן שלי, הדר:

הוספתי בד כותנה צבעוני על דלתות הזכוכית, וידיות קרמיות צבעוניות במקום השחורות המקוריות.

הוספתי בד כותנה צבעוני על דלתות הזכוכית, וידיות קרמיות צבעוניות במקום השחורות המקוריות.

שטח רצפה פנוי בחדר הילדים הוא נדל"ן יקר, וחבל לבזבז אותו על ארון עמוק, לחפש כל הזמן את הבגדים שנפלו אחורה, ולגלות בסוף הקיץ ארבע חולצות שכלל לא נלבשו. הנה תמונה שממחישה את עומק הארון ביחס לשידת ההחתלה בחדר.

וכל הבגדים נכנסים.

וכל הבגדים נכנסים.

RIBBA

הריבה הוא מדף להצגת תמונות. עומקו 9 ס"מ, והוא מתאים בעצם להצגת הכל. נערה אחת שהכרתי סידרה עליו את הלקים שלה. ילד אחר הניח עליו אוסף של יצורים מביצי קינדר. הוא מושלם לכל אותם חפצים קטנטנים שאוספים. אבל, בעיני, הריבה הוא הספריה היפה ביותר שיש.

מאפשרים הצגה חזיתית של הספרים, שמזמינה ילד לגשת ולהושיט יד.

מדפי הRIBBA מאפשרים הצגה חזיתית של הספרים, שמזמינה ילד לגשת ולהושיט יד. (צילום: אילן נחום)

והילדים מבינים מיד. שימו את הספרים בגובה העינים, באופן מזמין, והם כבר יגשו אליהם בעצמם.

בחדר הרך, גן

בחדר הרך, גן "המקום שלנו" (צילום: מיכל פשטן)

בטח יש עוד כמה פריטי מבוגרים של איקאה שמתאימים לחדרי ילדים.  מבטיחה לעדכן.

Save