המשאלות הקטנות

תכירו, זה נונו הברווזון. קיבלתי אותו מאסי, הלקוח שלי, לפני שנה וחצי, ומאז הוא חי בשמחה על שולחן העבודה שלי.

נונו הברווזונו

נונו הברווזונו

אסי לא נתן לי אותו סתם כך, היתה לו מטרה.  בנוסף לדברים האופייניים שאסי וזוגתו ביקשו שאעשה בבית – ריהוט, נגרות, טפטים, גופי תאורה – היתה לו משאלה נוספת: שאכין מקום ייעודי לאוסף ברווזוני הגומי שלו. הוא מביא אותם מכל העולם, מזמין באינטרנט ובוחר בקפידה. עכשיו, הוא רצה להציג אותם.

אני מפיקה הנאה רבה מהבקשות ה"קטנות" האלו. הן הזדמנות טובה להשיג כמה מטרות באותו זמן: קודם כל, לתת ללקוח את מענה. לפתור בעיה. להגשים משאלה. אבל cעל הדרך, הבית או החלל מקבלים משהו נוסף – אופי.  אישיות. ייחודיות.

שושנה, הלקוחה שלי מירושליים, רצתה שבדירה החדשה יהיה דיפ-פריז. זה היה לה חשוב מאוד. אילוצי מקום גרמו לנו למקם אותו במבואה לדירה, ולכן תכננתי ארון שיסתיר אותו, וישאיר את הכניסה לבית אלגנטית ומזמינה.

צילום: גלית דויטש - דביר

צילום: גלית דויטש – דביר

מכיוון שהמקפיא פולט חום בתוך החלל הסגור, עלה הצורך לאוורר אותו. לוח MDF חתוך בלייזר על פי דוגמה שהכנתי שובץ בתוך דלתות הארון ונשלח לצביעה.

וכך, שושנה קיבלה מקפיא נוסף. המקפיא קיבל איוורור, ובעלי הבית, שושנה ובעלה, קיבלו רהיט מיוחד בכניסה לבית.

צילום: גלית דויטש דביר

צילום: גלית דויטש דביר

בשיחה המקדימה עם לקוחה אחרת עלתה משאלה קטנה נוספת: היא אוהבת לתפור. והיא לא אוהבת להוציא ולהכניס את המכונה כל פעם. בקשתה היתה קומבינצית ארון ושולחן שיאפשרו שליפה מהירה ואחסון קל. ברהיט שלפניכם הדלת נפתחת הצידה, לכיוון השולחן, ובתוכו נמצאת מכונת התפירה. שקע החשמל הותקן אף הוא בארון והמכונה מחוברת לחשמל. מספריים, חוטים ומחטים מאופסנים במגירה שמתחת למכונה.

שולחן עבודה וארון למכונת תפירה

דלית ובעלה עובדים מהבית. הוא לפעמים, היא לעיתים קרובות. במהלך התכנון מחדש בבית שלהם התבקשתי ליצור שתי עמדות עבודה נוחות עבורם. אבל, אם אפשר, לא מול הקיר. עמדות עבודה מזמינות, נעימות. האידאל, גם מבחינת מבנה החלל היה שולחן שהו יוכלו לשבת פנים אל פנים, אחד צופה לחלון המטבח והשניה לגינה הירוקה של הבית.
אז אני תכננתי וגילי בן טוב, הנגר, בנה, שולחן עבודה דו צדדי. 120*120 ס"מ.

שולחן עבודה דו צדדי. צילום: גילי בן טוב

פרט משולחן העבודה. צילום: גילי בן טוב

גם כאן, מתוך הבקשה האישית של בעלי הבית, נוצר פריט ייחודי, אישי, שנכון עבורם ונכון לבית. (אבל לא רק, אגב. גילי הנגר סיפר לי שמאז שהוא הכין להם את השולחן הוא רק מפנטז על אחד כזה לעצמו…)

והברווזים של אסי? הנה הם, בארון בנישה, עם דלתות זכוכית (בכל זאת, אבק). את הרהיט, יחד עם כל הנגרות בבית, עשה גיא מנגרית עומר. וכמו שתראו, השארנו מקום להגדלת האוסף.

ברווזים מקרוב. שימו לב למסגרת המשופעת כלפי פנים0

ארון ברווזים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים