« »

צילום: איתי בנית

דירת ארבעה חדרים במרכז העיר בהרצליה, אשר עברה שיפוץ כללי. הלקוחות - משפחה צעירה ולה שתי בנות - ביקשו בית צבעוני, קליל, עם דגש על חלל ציבורי מרווח ומואר, והרבה אחסון. על הקיר מוצגת עבודה בחיתוך ברזל של יניב פשפשים>

צילום: איתי בנית

בסלון ספת ר', בצבעים סולידיים, ואילו הפריטים המשלימים נותנים את הצבעוניות והטקסטורה, יחד עם עושר גרפי. שטיח של בלו בנדנה ומרבץ של סיפור כיסוי משלימים את אוסף המרקמים בחלל.

צילום: איתי בנית

כל הבית חופה בפרקט למינציה בגוון אגוז, שמעניק לו חום ועומק, פרט למטבח ולחדרי הרחצה. במקור, המטבח היה בחדר סגור ומופרד משאר החלל, בשיפוץ שברתי את הקירות ואיפשרתי את תחושת המרחב.

צילום: איתי בנית

המטבח נמצא מצידה השני של הכניסה, ורוצף באריחים אפורים חלקים ומצויירים.

צילום: איתי בנית

המטבח נצבע בצבע שחור, ובוצע, כמו כל הנגרות בבית, על ידי גיל בן טוב. ידיות נחושת וצוקל מפליז משלימים את המראה.

צילום: איתי בנית

המטבח השחור, כמו עוד פריטים שחורים בבית, עוזר להדגיש את האור ואת הנועזות של הדירה.

צילום: איתי בנית

בין הכניסה לסלון בניתי קיר, שנותן מענה לצרכי הבית: בצידו האחר, ארון גדול למבואה, ובצידו השני פינת עבודה זוגית. שידה אדומה שנקנתה בשוק הפשפשים מדגישה את החלל.

צילום: איתי בנית

מבט אל המבואה: טפט ומראה מצד אחר, וארון של 2 מטר מצד שני. כשנכנסים הביתה "פורקים" הכל: מעילים, נעליים, תיקים, מטריות - ומאפסנים לארון שתוכנן בהתאם. הבית נשאר מסודר ונעים ככה.

צילום: איתי בנית

בני הזוג ביקשו פינת עבודה זוגית, שתהיה במרכז הבית, ותאפשר קשר עין ושיחה במהלך היום. על המדפים, פורטרט של סבא ורדיו עתיק, ירושה משפחתית.

צילום: איתי בנית

מול הדלת, ספריה בתוך נישה, ולצידה, קיר לוח-מגנט שמוביל אל החללים הפרטיים של הבית. גם ההורים וגם הילדות עושים שימוש רב בקיר: מציירים, משאירים הודעות, תולים תמונות ויצירות. הוא מהווה 'לב הבית' ביותר ממובן אחד.

צילום: איתי בנית

חדר המשחקים של הבנות, עם טפט פסים, יחידות איקאה לאחסון, ומרבץ-מיטה נפתחת לאורחים.

צילום: איתי בנית

חדר השינה של הבנות: טפט ינשופים מבית גולדשטיין, מיטות מעבר של איקאה וקיר טורקיז.

צילום: איתי בנית

חדר הרחצה הכללי חוזר לעליזות ולשובבות של הבית. אריחי דמקה צבעוניים, רצפה בירוח תפוח, וריהוט לבן. בארונות העמוקים מוצבים מכונת כביסה ומייבש, והמשטח האדום משמש לקיפול כביסה.

צילום: איתי בנית

חדר השינה של ההורים יועד להיות מפלט מההמולה, ולכן הגוונים בו רכים יותר ומעודנים.

צילום: איתי בנית

בחדר הרחצה של ההורים, טקסטורות בתכלת ואפור. בחרתי למקם את ארון הכיור מתחת לחלון, ולכן שיבצתי מראה בתוך האלומיניום של החלון.

תוכנית הדירה, 109 מ"ר, בה אפשר לראות גם את המחסן שיצרתי במרכז הבית, על פי בקשת הלקוחות, ואת החלוקה הפנימית.